III Przegląd Angielskiej Piosenki Dziecięcej

25.04.2019. W przedszkolu nr 4 odbył się III Przegląd Angielskiej Piosenki Dziecięcej ,,Sing Out Loud''. Celem zabawy jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowania językiem angielskim oraz dorobkiem kulturowym krajów anglojęzycznych. Nasze przedszkole reprezentował zespół w składzie: Amelka, Asia i Lenka z grupy 6 - latki „Motylki”. Gratulujemy!

Spektakl „AKADA”

16.04.2019 Obejrzeliśmy spektakl aktorów ze Studia Artystycznego „AKADA”, w którym mama i jej córka przygotowywały się do świątecznych porządków, ale ciągle coś im w tym przeszkadzało. Ciekawe rekwizyty oraz zabawne dialogi, rozśmieszały nasze dzieciaki do łez!

Dzień Czekolady

12.04.2019. Świętowaliśmy „Dzień Czekolady”. W tym dniu, każdy mógł przynieść swój ulubiony czekoladowy smakołyk. Panie przygotowały filmik i bajkę o tym jak powstaje czekolada. Następnie wspólnie bawiliśmy się przy piosenkach ,,Czeko- czeko- la- da'' i ,,Czekolada Gummy Bear''. Atrakcje jakie czekały na nas w przedszkolu, były bardzo słodkie: degustacja czekolady płynącej z fontanny czekoladowej, próbowanie wafli z kremem czekoladowym oraz malowanie paluszkami moczonymi w kremie na wafelkach.

Spektakl Doktorek Honorek

04.04.2019. Wybraliśmy się do Suwalskiego Ośrodka Kultury na spektakl pt. „Doktorek Honorek”. Na scenie obok lekarza zwierząt pojawiła się afrykańska małpka, królik pielęgniarz a nawet olbrzymi smok! Wielobarwne kostiumy i bogata scenografia, przykuwały uwagę dzieci.

Wieczór z Wiosną

22.03.2019. Obchodziliśmy w przedszkolu "Wieczór z Wiosną". Zanim pojawiła się Pani Wiosna, na dzieciaczki czekała moc atrakcji! Bawiliśmy się w przechodzenie w tunelu, oglądaliśmy pokaz ognia i dymiącej kuli, spotkaliśmy także prawdziwego Pingwina z Madagaskaru i jedliśmy pyszną pizzę! Po zabawie pojawiła się Pani Wiosna, z którą można było zrobić pamiątkowe zdjęcie i wręczyć jej samodzielnie pokolorowany kwiatuszek. Witaj Wiosno!
Zapraszamy do Galerii.

Wizyta PSP

21.03.2019. Gościliśmy Jednostkę Ratowniczo-Gaśniczą, Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach. Panowie strażacy zaprezentowali nam uniform strażacki, wóz strażacki oraz narzędzia niezbędne do wykonywania swojej pracy. Dziękujemy za wizytę!

Odwiedziny rodzica

19.03.2019. Odwiedził nas jeden z Rodziców z grupy - Słoneczka. Przyniósł ze sobą gitarę elektryczną a także ukulele. Dzieciaczki mogły obejrzeć instrumenty oraz dowiedzieć się jak są zbudowane. Tata zaprezentował kilka utworów, grając na instrumentach i śpiewając. Największą atrakcją jednak okazała się samodzielna gra na gitarze elektrycznej przez dzieci. To była bardzo pouczająca lekcja. Dziękujemy za wizytę!

Pokaz iluzjonistyczny

11.03.2019. Mieliśmy okazję podziwiać profesjonalny pokaz iluzjonistyczny. Magik pokazywał dzieciom m.in. sztuczki z butelkami, czytał "płonącą książkę" a na koniec w magiczny sposób uwolnił swoje ręce z zapiętych kajdanek. Podczas prezentacji sztuczek, dzieci mogły asystować iluzjoniście i sprawdzać co dzieje się naprawdę a co jest tylko iluzją. Zapraszamy do Galerii ;-)

Spektakl Dwie Dorotki

04.03.2019. Nasze przedszkole odwiedziła grupa artystów z Białegostoku, prezentując spektakl pod tytułem "Dwie Dorotki". Świetna gra aktorska oraz bogata scenografia zachwyciła przedszkolaków. Zdjęcia w Galerii.

Quiz Wiedzy Bajkowej

26.02.2019. W naszym przedszkolu odbył się Quiz Wiedzy Bajkowej, w którym uczestniczy dwóch reprezentantów z każdego przedszkola. Dzieciaczki musiały zmierzyć się z pytaniami z fragmentów znanych i lubianych bajek i odgadywać ich tytuły a jedną z konkurencji były kalambury. Na koniec czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy! Zdjęcia w Galerii.